ERASMUS+ Пракса у земљи правих туристичких и европских вредности

Ученици Угоститељско туристичке школе са домом ученика из Врњачке Бање, образовног профила посластичар су у периоду од 05-18.06.2022. године учествовали у пројекту ЕРАСМУС+ под називом ,,Пракса у земљи правих туристичких и европских вредности“. Десет ученика који су се својим дотадашњим трудом и радом издвојили као најбољи, је са својим наставницима боравило 14 дана у Солуну у Грчкој где су обављали стручну праксу. Ученици су са својим наставницима били смештени у хотелу Еспериа а распоређени у три ресторана Акрон, Катоуни и Маратос где су свакодневно учествовали у припреми, сервирању и декорисању посластица. Имали су прилику да се упознају са традиционалним врстама грчких посластица као што су баклаве, толумбе али и модерне врсте посластица као што су фереро роше, ред валвет, манго чиз кејк, различите врсте мусева сервиране и декорисане у чашама, као и воћне и млечне сладоледе и сорбете.

Организоване су и стручне посете посластичарницама у којима смо имали прилику да присуствујемо производњи торти, колача, сладоледа и сорбета али и дегустацији истих. Такође су свакодневно након обављене стручне праксе организовани разни излети како би ученици имали прилику да се боље упознају са знаменитостима овог града. Организована је посета цркви Светог Димитрија, Српском војничком гробљу као и оближњој градској плажи у Переи. Ученици су стекли огромно искуство у припреми посластица, упознали се са традицијом и језиком грчког народа и стекли нова незаборавна пријатељства.