U okviru promotivnih aktivnosti naše škole, 27.05.2026.god imali smo zadovoljstvo da ugostimo učenike osmih razreda iz OŠ „Čibukovački partizani“ iz Kraljeva i OŠ „Rade Dodić“ iz Milutovca. Poseta je organizovana sa ciljem predstavljanja obrazovnih profila naše škole, kao i svih mogućnosti i prednosti koje učenici stiču tokom školovanja i nakon završetka škole.
Budući srednjoškolci imali su priliku da se upoznaju sa savremenim načinom rada, konceptom dualnog obrazovanja i učenjem kroz rad, koje našim učenicima omogućava da steknu praktična znanja i dragoceno iskustvo još tokom školovanja. Kroz razgovor sa nastavnicima i učenicima, gosti su saznali više o stručnim praksama, saradnji sa renomiranim hotelima i ugostiteljskim objektima, kao i mogućnostima za praksu i usavršavanje u zemlji i inostranstvu.
Predstavljeni su obrazovni profili:
- kuvar,
- konobar,
- poslastičar,
- turistički tehničar,
- kulinarski tehničar,
- hotelijersko-restoraterski tehničar.
Tokom obilaska škole učenici su mogli da vide kako nastaju gastronomske čarolije u našim kuhinjama i poslastičarnici, da upoznaju svet turizma i ugostiteljstva, ali i da čuju iskustva naših učenika o takmičenjima, putovanjima i uspesima koje su ostvarili tokom školovanja. Posebno smo istakli da diploma naše škole otvara brojne mogućnosti za zaposlenje, dalje školovanje i profesionalno usavršavanje, kako u Srbiji, tako i u inostranstvu.
Zahvaljujemo se učenicima i nastavnicima na poseti i radujemo se budućim susretima. Naša vrata su uvek otvorena za sve buduće srednjoškolce koji žele znanje, praksu, iskustvo i sigurnu budućnost.
