Средње школе у Србији имале су могућност да аплицирају на пројекат „Супростављање евроскептицизму кроз образовање и оснаживање младих као европских грађана“. Ову могућност је искористила Угоститељско- туристичка школа, делегиравши ученикe своје шоле и професора Марка Шаптовића за координатора пројекта.

Убрзо затим ученици су онлајн учествовали на вебинару који има за циљ да их образује и оснажи за супростављање евроскептицизму.

Након овог вебинара, од 15 ученика колико их је ушло у ужи избор наш ученик Иван Петровић 4/1 је ушао у избор за даље учествовање у пројекту, односно да сада уживо учествује у дебати у Београду. Након наступа у Београду, ученици се даље селектују за одлазак у Брисел. На жалост, Иван је прошао и учествовао на конференцији у београду, али не и у Бриселу.

Иначе, пројекат у Србији спроводи Европски покрет ( ЕПуС), невладина организација у Београду која се бави евроспким интеграцијама и промоцијом европских вредности.