Менторка гатуса у врњачкој Угоститељско-туристичкој школи

Већ пуних четири године, Угоститељско-туристичка школа са домом ученика је чланица удружења угоститељско туристичких школа које су и шест држава- бивших југословенских република. Ово удружење чини 18 школа, и из једне државе не може бити вишенего три школе. Наша школа је приступила као друга чланица овом удружењу које носи назив ГАТУС (гастрономско- туристички сусрети), после школе у Лесковцу.

Током протеклих година чланства у овом удружењу, школа је узела учешће на свим такмичењима, најпре у Лесковцу, затим Македонском Броду и Бања Луци. У току су припреме за овогодишње такмичење које ће се одржати у Херцег Новом. Занимљивост овог удружења, што је сваке године различита школа домаћин такмичења из различитих држава. Планирано је да наша школа буде 2019. године домаћин, када обележава 70 година постојања.

По први пут у Врњачкој Бањи и посети Школи била је идејни творац овог удружења и менторка целокупног такмичења госпођа Славица Штерк, професор у средњој школи у Новом Месту.