Zlatna Romanistika

Svake godine Fondacija "Margerita Arnautović" sprovodi konkurs "Zlatna Romanistika" za dve kategorije kandidata frankoromanista: jednu za istaknutu ličnost, a drugu za institucije zaslužne za širenje francuskog jezika i kulture. Institucija koja je nagrađena ove godine je upravo naša škola. Ovo prestižno priznanje dodeljeno je zbog dugogodišnjeg doprinosa u promovisanju frankofonije na prostoru Srbije. Nagrada, kao kruna uspeha, proistekla je saradnjom nastavnika francuskog jezika i svih ostalih predavača Škole, a posebno stručnih nastavnika iz oblasti gastronomije, restoraterstva, poslastičarstva i nastavnika istorije umetnosti jer su objedinili više kulturoloških aspekata frankofonog govornog područja i svojim aktivnostima približili ih široj masi našeg regiona.

Rezultati konkursa objavljeni su 25. marta tekuće godine u dnevnom listu "Politika", a plakete, zbog nemogućnosti svečanog uručivanja na Filološkom fakultetu u Beogradu, usled aktuelne situacije prouzrokovane Kovidom 19, dostavljene su našoj školi i Gimnaziji. Novčana sredstva u iznosu od 15.000 dinara biće opredeljena za nastavna učila i materijale u cilju daljeg uspešnog sprovođenja nastave i širenja frankofone kulture.