HomeVestiSvetosavska nagrada

Svetosavska nagrada Ugostiteljsko-turističkoj školi sa domom učenika u Vrnjačkoj Banji

Svake godine Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja dodeljuje najveće priznanje najuspešnijima u oblasti obrazovanja i vaspitanja.
             Tako je i ove godine u čast školske slave-Svetog Save, Ministar prosvete dr Srđan Verbić je u Vladi Srbije najuspešnijima uručio nagrade. Ove godine, na javni poziv je delegirano preko 170 pojedinaca, institucija i ustanova. Komisija koju su činili zaposleni u ovom Ministarstvu proglasili su 13 najuspešnijih u pojedninim kategorijama.

Za najbolju srednju školu proglašena je Ugostiteljsko-turistička škola sa domom učenika u Vrnjačkoj Banji. Logično je da ovo priznanje bude dodeljeno ovoj školi, jer ona 66 godina postoji, radi i obrazuje učenike iz oblasti ugositeljstva i turizma za tržište rada gotovo celog sveta. Šest hiljada učenika koliko se procenjuje da je završilo ovu školu, radi gotovo na svim kontinetima šireći slavu i ime ove škole. Rezulatati rada učenika i nastavnika su evidentni skoro svakodnevno, a rezultati takmičenja odavno prelaze granice naše zemlje. Ova škola je danas sinonim obrazovanja ugostiteljsko- turističkog kadra Srbije.

Ugostiteljsko- turističku školu sa domom učenika u Vrnjačkoj Banji nominovali su:

• Ambasada države Palestine,
  • Kulturkontakt Austrija
  • Srednja škola Novo Mesto- Slovenija
  • Srednja škola Nikšić- Crna Gora
  • Fakultet za hotelijesrvo i turizam Vrnjačka Banja
  • Školska uprava Kraljevo i
  • Opština Vrnjačka Banja

Škola se zhavljuje na predlozima svima.