HomeVestiMentorka gatusa u vrnjačkoj Ugostiteljsko-turističkoj školi

Već punih četiri godine, Ugostiteljsko-turistička škola sa domom učenika je članica udruženja ugostiteljsko turističkih škola koje su i šest država- bivših jugoslovenskih republika. Ovo udruženje čini 18 škola, i iz jedne države ne može biti višenego tri škole. Naša škola je pristupila kao druga članica ovom udruženju koje nosi naziv GATUS (gastronomsko- turistički susreti), posle škole u Leskovcu.

Tokom proteklih godina članstva u ovom udruženju, škola je uzela učešće na svim takmičenjima, najpre u Leskovcu, zatim Makedonskom Brodu i Banja Luci. U toku su pripreme za ovogodišnje takmičenje koje će se održati u Herceg Novom. Zanimljivost ovog udruženja, što je svake godine različita škola domaćin takmičenja iz različitih država. Planirano je da naša škola bude 2019. godine domaćin, kada obeležava 70 godina postojanja.

Po prvi put u Vrnjačkoj Banji i poseti Školi bila je idejni tvorac ovog udruženja i mentorka celokupnog takmičenja gospođa Slavica Šterk, profesor u srednjoj školi u Novom Mestu.