HomeVestiPoseta skoli u Ramali, Palestina

Ugostiteljsko- turistička škola sa domom učenika ima više partnerskih škola u Evropi, ali i svetu. Nakon posete škole u Ramali Vrnjačkoj Banji, još u aprilu 2014. godine, direktor Ugostiteljsko- turističke škole Jelena Čeperković i nastavnik kuvarstva Biljana Kljajić su bili u poseti ovu školu.

Tokom pet dana boravka u ovom mestu, ali i poseti Jerusalimu, Jerihonu i Vitlejemu, potpisan je Ugovor o razmeni učenika, po kome će već u julu 2017. mesecu učenici iz Ramale biti u Vrnjačkoj Banji. Dogovoreni su detalji ove posete, ali isto tako prezentovana je škola, Vrnjačka Banja i srpska gastronomija, poslednje veče gostovanja u Ramali. Svečanoj večeri i potpisivanju sporazuma o saradnji prisustvovali su ambasador Palestine u Srbiji NJ.E. Mohamed Nabhan, konzul NJ.E. Talal Elzik, gradonačelnik Jerihona, predsednik opštine Ramala, menadžment hotela „Notr Dam“ u Jerusalimu, čalnovi Udruženja diplomiranih palestinaca u bivđim jugoslovenski republikama, kao i druge zvanice prijatelji Škole u Ramali, članovi Upravnog Odbora te škole. Nakon oficijalnog dela, usledila je večera koju su prisutni konzumirali uz zvuke srpske muzike i autentičnog pića.

palestina1

palestina2