HomeVestiNovo takmičenje, prvo u ovoj školskoj godini

U Banja Luci u periodu od 22-24. septembra je održano je 5. Međunarodno takmičenje ugostiteljsko- turističkih škola sa prostora bivše Jugoslavije.

Naime, radi se o takmičenju „Gastronomsko- turistički susreti“ škola iz bivših repubilka SFRJ. Broj škola iz jedne republike danas države je ograničen i sveden na tri škole. Od skoro sedamdeset škola koliko ih broji Srbija iz oblasti ugostiteljstva i turizma, vrnjačka Ugostiteljsko- turistička škola je članica ovih susreta.

Težište okupljanja je druženje, zabava, razonoda, upoznavanje učenika, pripreme za neke nove projekte i definitivno nova poznanstva.

Domaćin petih susreta bila je Ugostiteljsko- trgovinsko- turistička škola u Banja Luci. U ovom gradu okupilo se 11 škola i oko 140 učesnika.

Ekipu Ugostiteljsko- turističke škole činilo je 9 učenika i 4 nastavnika, vođa ekipe po nalogu direktora škole bio je Nebojša Gajić, sekretar škole.

Učenici su se takmičili u pet takmičarskih disciplina i to:

U disciplini turistički aranžman Jovana Vranić 4/1, Magdalena Jevđić 4/1 i Andrijana Anđeloković 4/1osvojili su zlatnu medalju sa mentorom Snežanom Topalović.

U disciplini postavljanje stola za svečani ručak Milena Dimitrijević 4/3 i Tijana Milosavljević 4/3 osvojili su zlatnu medalju, njihov mentor je Dalibor Miodragović.

U disciplini barsko poslovanje Stefan Ćirović 4/3 osvojio je srebrnu medalja, njihov mentor je Dalibor Miodragović.

U disciplini pripremanje jela od pilećeg filea Stefan Stojković 3/6 i Nikola Erić 3/6 osvojili su srebrnu medalju sa nastavnikom Đorđem Stefanovićem.

U disciplini pripremanja restoranske poslastice Anđela Gašić 3/8 osvojila zlatnu medalju sa mentorom je Marijanom Janjić.

Ovo je još jedno u nizu takmičenje gde smo očekivali ubedljivi nastup i izuzetne rezultate. I ovo takmičenje je pokazalo je da smo lider škola u Regionu i da nemamo konkurenciju ni u jednoj disciplini za koje se pripremaju naši učenici. Ponosna sam što imam sjajne nastavnike i izuzetne učenike koji su primer kako treba da izgleda, ponaša i komunicira dobar ugostiteljski i turistički ranik. Nije ni čudo što baš naši učenici najpre dođu do posla i što su svuda priznati i plaćeni ma gde radili.

Banja Luka_1

BanjaLuka2