HomeVesti„Grand Gourmet 2015“ Makarska

PONOSNI NA USPEH UGOSTITELJSKO TURISTIČKE ŠKOLE

NATAŠA ERIĆ NAJBOLJA

Savez kuvara mediteranskih i evropskih regiona organizovao je „Grand Gourmet 2015“, festival i međunarodno takmičenje konobara, barmena i restorana od 3 do 8. decembra u hotelu „Meteor“ u Makarskoj u Hrvatskoj. Ugostiteljsko - turistička škola sa domom učenika učestvovala je na ovom takmičenju i dostojno se predstavila u veoma jakoj konkurenciji.

Radi se o takmičenju konobara u postavljanju stola za svečani obrok. Ovo takmičenje je praćeno nizom neizvesnosti od same pripreme jer trebalo je uskladiti način usluživanja u Hrvatskoj i Srbiji koji se u mnogome razlikuje. Kao i uvek učenici su dali svoji maksimum u svom radu u toku pripremanja, ali su konkurenti u ovom slučaju izuzetno jaki imajući u vidu veliki broj afirmisanih škola u Hrvatskoj i Sloveniji.

Posle nastupa čak pet učenika imamo jednu zlatnu, dve srebrne i dve bronzane medalje. Učenica Nataša Erić koja je osvojila zlatnu medalju ujedno je proglašena za najbolju takmičarku celokupnog takmičenja. Ono što ovo takmičenje čini posebnim je veliki broj korisnih edukacija i treninga koja retko gde mogu da se pohađaju, pa je to bio dobar povod da svi nastavnici usluživanja odu i prate dešavanja u Makarskoj tokom pet dana takmičenja, rekla nam je Jelena Čeperković, direktor UTŠ.

Ekipu Škole činili su nastavnici: Dalibor Miodragović, Jovanka Milutinović, Miroljub Glidžić i Nikola Radulović. Tim učenika predstavljali su: Andrija Jevtić, Nataša Erić, Milena Dimitrijević, Mladen Antić i Tijana Milosavljević.

Svakog festivalskog dana odvijala su se  predavanja, edukacije i treninzi kao i takmičenja i izložbe. Glavni cilj projekta je promocija, edukacija i usavršavanje ugostiteljskih radnika, njihovih znanja i veština. Nastavnici i učenici UTŠ zadovoljni su postignutim rezultatima i novostečenim iskustvima, kao i usvojenim znanjem.

Marina Stanković Janković

medalje